Zespół | La Mancha

Zespół

Liliana - Dyrektorka (właścicielka marki)
Liliana - Dyrektorka (właścicielka marki)

Zawsze marzyłam o własnej szkole języka hiszpańskiego. Wyspecjalizowanej, o wysokich standardach nauczania i atmosferze przyjaznej uczniom. O szkole z przesłaniem, z misją propagowania bogatej i nieznanej kultury krajów hiszpańskojęzycznych. O szkole oferującej pełen wachlarz usług i możliwości.
W 2011 roku założyłam Centrum Języka Hiszpańskiego La Mancha. Dwa lata później zostałam pierwszym w Gdyni tłumaczem przysięgłym języka hiszpańskiego. W 2017 roku moje kwalifikacje zostały uznane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Hiszpanii i nadano mi tytuł tłumacza języka polskiego w Hiszpanii.
La Mancha to jedyna placówka w Trójmieście prowadzona przez wysokiej klasy specjalistę. w trosce o zapewnienie najwyższej jakości świadczonych usług, opiekę nad kadrą lektorską oraz procesem nauczania sprawuje w naszej szkole metodyk. Czuwam nad jakością i procesem kształcenia, wspieram lektorów w ich rozwoju, zarówno z językowego jak i pedagogicznego punktu widzenia. Wykonuję tłumaczenia pisemnie i ustne, uwierzytelnione i zwykłe na rzecz organów państwowych jak i klientów prywatnych. Prowadzę zajęcia.
Moje marzenie spełnia się za każdym razem, gdy wchodzę na zajęcia z uczniami, zapraszam na spotkania promujące kulturę krajów hiszpańskojęzycznych czy organizuję wyjazd na kurs języka hiszpańskiego zagranicą. Przedstawiam Wam mój zespół, razem z którym tworzę szkołę z pasją!
   

Justyna - Kierownik biura Gdynia (siedziba)
Justyna - Kierownik biura Gdynia (siedziba)

Jestem absolwentką pedagogiki i filologii hiszpańskiej. Moją największą pasją jest jednak taniec. I to właśnie chęć zgłębiania tajników flamenco, które odkryłam kilka lat temu, sprowokowała mnie do nauki języka hiszpańskiego. Uwielbiam melodię tego języka oraz kulturę krajów, w których można się nim posługiwać.

Hiszpania skradła moje serce, ale marzę też o zwiedzeniu Ameryki Łacińskiej, bo to kolebka rytmów, które grają w mojej duszy - tanga, salsy, bachaty... La Mancha to idealne miejsce, żeby się przygotować do niejednej wyprawy.

Magdalena - Marketing
Magdalena - Marketing

Moja przygoda ze światem hiszpańskim zaczęła się dawno temu, wycieczką wakacyjną na Majorkę, jak byłam jeszcze licealistką.

Postanowiłam, że  przy najbliższej okazji będę uczyła się języka, aby udać się do Hiszpanii ponownie. Taka okazja nadarzyła się podczas studiów uniwersyteckich na UMK w Toruniu. Wyjechałam do Barcelony do pracy w wakacje, a potem na Universidad de Barcelona na rok, gdzie zafascynowałam się jeszcze bardziej kulturą, sztuką i kuchnią regionalną. Od tamtej pory zawsze chętnie uczestniczę w wydarzeniach kulturalnych i koncertach muzycznych o charakterze latynoskim.

Magda - Manager Gdańsk
Magda - Manager Gdańsk

"Mała Hiszpania w Gdańsku" to marzenie własnie się spełnia. Zapraszam do mojej La Mancha - szkoły językowej w Gdańsku (Kiełpino Górne).

Moja przygoda z j. hiszpańskim rozpoczęła się w klasie dwujęzycznej w liceum. W trakcie studiów magisterskich z pedagogiki wyjechałam na wymianę do Hiszpanii - Walencji (Castellón de la Plana) z programu Erasmus. I właśnie w trakcie wyjazdu zdałam sobie sprawę, że język hiszpański jest moją pasją. W 2018 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku filologia hiszpańska.

Prywatnie jestem mamą 1,5 rocznego Mikołaja. Lubię spędzać czas aktywnie i rodzinnie. Moją pasją jest sport, taniec - salsa, hiszpańska muzyka, a także podróże. 

Anaheli - Metodyk
Anaheli - Metodyk

W trosce o zapewnienie najwyższej jakości świadczonych usług, opiekę nad kadrą lektorską oraz procesem nauczania sprawuje w naszej szkole metodyk. Anaheli jest również Egzaminatorem DELE. 

Mi nombre es Anaheli, soy mexicana y tengo casi dos años viviendo en Polonia. Soy psicóloga de profesión, con una maestría enfocada en la perspectiva sistémica de la psicología. El último año que estuve en México, trabajé en una editorial que se dedicaba a implementar en escuelas un método de aprendizaje basado en investigaciones neuropsicológicas, competencias y habilidades. Me gusta mucho trabajar con gente, compartir mis conocimientos y experiencias, y aprender de los demás. Me apasiona aprender sobre las diferentes culturas que existen, y ahora estoy enfocada en enseñar mi idioma nativo, aprender otros idiomas y entender la forma en la que estás lenguas van definiendo la cultura de las personas que las hablan. 

Natalia - Gdańsk
Natalia - Gdańsk

Fascynacja Hiszpanią rozpoczęła się podczas mich wyjazdów do Hiszpanii jeszcze kiedy byłam w gimnazjum, stąd decyzja o wyborze klasy bilingualnej z wykładowym językiem hiszpańskim a później studia filologii hiszpańskiej.
Uwielbiam nauczać i dzielić się swoją wiedzą z innymi.  W języku hiszpańskim fascynuje mnie gramatyka i jego melodyjność. Mam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka od poziomu A1 do B2. Mam jeszcze dwie pasje; jestem trenerką fitness oraz tancerką.
Czekam na Was w naszej szkole w Gdańsku!

Justyna
Justyna "Juszka"

Dzięki językom poznamy nie tylko nowych ludzi, ale także nowe miejsca. Wyjdziemy poza utarte turystyczne szlaki i dotrzemy tam, gdzie nikomu wcześniej nie udało się dojść." to zdanie zawsze mnie motywowało, kiedy miewałam momenty zwątpienia podczas nauki.

Jestem absolwentką filologii angielskiej,  jednak życie jest pełne nispodzianek i los rzucił mnie na parę lat do Ameryki Południowej.  Tam jednak język angielski na niewiele się przydał, trzeba było zacząć hiszpański, żeby przeżyć.  Czasem jest tak, że jakiś język po prostu do nas "przemawia" i w moim przypadku tak właśnie było z hiszpańskim. Pochłonął mnie zupełnie, to uczucie, kiedy jesteś w obcym kraju, ale język nie jest ci już obcy - bezcenne:).  Teraz kiedy mieszkam juz w Polsce chętnie dzielę się moimi doświadczeniami oraz staram staram się zarazić innych moim entuzjazmem do hiszpańskiego.

Ana - Egzaminator DELE
Ana - Egzaminator DELE

Me llamo Ana, vengo de una ciudad del norte de España: Santander. Nunca imaginé que acabaría viviendo en Polonia, y menos que acabaría enseñando español. Me gusta enseñar y aprender con mis alumnos. Me gusta conocer gente, los juegos de mesa y las series.

Marta - Egzaminator DELE
Marta - Egzaminator DELE

Hola! Jestem Marta i studiuję Iberystykę na Uniwersytecie Gdańskim. Moją pasją jest nauka języków, podróże oraz poznawanie nowych ludzi. Hiszpanię uwielbiam nie tylko za melodyjny język, ale przede wszystkim za  pozytywne nastawienie do życia. Uczenie innych sprawia mi dużo radości, w szczególności gdy widzę , że uczniowie wychodzą z zajęć zadowoleni!

Andrea
Andrea

Hola, me llamo Andrea y soy de Colombia, una tierra llena de biodiversidad, sabores y colores. Mi pasión por las lenguas empezó desde muy temprano,gracias a mi amor por los libros y las historias. Soy Lingüista de profesión, y profesora por vocación. Me gusta vivir cosas nuevas, cocinar, bailar y hablar un montón. Estoy aquí en Polonia para compartir mi cultura, aprender mucho y contagiar la alegría de mi país.

Sandra - Egzaminator DELE
Sandra - Egzaminator DELE

Mam na imię Sandra i jestem z Galicji (Hiszpania). Jestem nauczycielką i bardzo lubię uczyć, dzieląc się wiedzą o języku i kulturze Hiszpanii. Lubię pokazywać moim studentom Hiszpanię z innej perspektywy, że Hiszpania to nie tylko fiesta i słońce. Dzięki tej pracy każdy student i każdy dzień pozwala również mi nauczyć się czegoś nowego.

Mieszkam w Polsce od ośmiu lat i bardzo mi się tu podoba. Najbardziej lubię przyrodę i piękne pejzaże, jest tu zielono jak w mojej Galicji. Ale macie trudny język, którego cały czas się uczę. W wolnym czasie lubię czytać, podróżować zarówno blisko jak i daleko, poznawać nowe miejsca oraz inne kultury.

Javier
Javier

Soy Javier, soy de Guatemala y soy pedagogo. Me encanta mi profesión y es algo que disfruto totalmente; me gusta compartir, aprender de mis estudiantes por igual y que las clases sean activas y muy divertidas.

He estado en otros países por cursos cortos; me encanta conocer gente de otras culturas, comunicarnos y compartir nuestros intereses, de momento puedo decir que tengo amigos en cuatro continentes y considero que es asombroso.

Cuando terminé la carrera quise trabajar fuera de mi país por un tiempo, emprendí la aventura y aquí estoy ahora en Polonia y que mejor que enseñando mi lengua materna.

Aprender es otra cosa que me fascina hacer, así que durante mi estadía por acá he de aprender polaco. Quiero compartir mi cultura, mi entusiasmo, mi positivismo y por supuesto mi idioma, ¡Te espero en La Mancha!

Kamila
Kamila

Cześć! Jestem Kamila i studiuję filologię hiszpańską. Kocham Hiszpanię za słońce, flamenco,  kulturę, uśmiechniętych ludzi, piękne widoki, kuchnię i melodyjny język. Chcę podzielić się z Wami moją miłością do tego kraju i przekazać swoją wiedzę. Zapraszam na zajęcia dzieci, z którymi poprzez gry i zabawy odkryjemy świat języka hiszpańskiego oraz początkujących dorosłych. ¡Nos vemos en La Mancha!

Aleksandra - Egzaminator DELE
Aleksandra - Egzaminator DELE

Moje życie wywróciło się do góry nogami od kiedy wkroczył w nie język hiszpański. Ukończyłam klasę dwujęzyczną i kupiłam bilet w jedną stronę do Madrytu, mojego ukochanego miasta. Tam spędziłam ostatnie pięć lat studiując historię sztuki, poznając fascynującą hiszpańską kulturę i grzejąc się w słońcu. Uwielbiam długie spacery, kawę i słodycze. Czas wolny spędzam przede wszystkim córeczką Ulą, która jest moim oczkiem w głowie.

 

 

Alberto
Alberto

Hola, me llamo Alberto, soy cubano de Santiago de Cuba,  ciudad conocida como la Segunda Capital del Caribe y también como la Tierra Caliente por su historia, cultura y religiones.

En Cuba me formé como psicólogo trabajando por muchos años en una clínica. El amor me trajo a Polonia, el país cuya historia no deja de cautivarme.

Me gusta la música, me encanta la salsa, el baile rueda de casino. Me fascina cocinar. Extraño mucho las aguas tibias de las playas de mi ciudad.

Ania
Ania

Ciao! Mam na imię Anna i możecie spotkać mnie na zajęciach z języka włoskiego w Gdyni i w Gdańsku. Moja przygoda z językiem włoskim rozpoczęła się na Erasmusie w Padwie, który miał potrwać 5 miesięcy… 4 lata później wciąż mieszkałam we Włoszech i kończyłam studia magisterskie z archeologii klasycznej na Uniwersytecie Bolońskim. Nie da się ukryć, Włochy są po prostu wciągające.

Jeśli chcecie się dowiedzieć czym się różni caffe’ corretto od ristretto, dlaczego spaghetti alla carbonara nazywają się tak a nie inaczej i jak dogadać się we włoskiej restauracji (i nie tylko) to serdecznie zapraszam na zajęcia z języka włoskiego. Włoski jest stosunkowo łatwy i przyjemny; jestem pewna, że będziecie zaskoczeni jak szybko zaczniecie mówić. A presto!

Patricia
Patricia

¡Hola! Mi nombre es Patricia, soy de Venezuela aunque también he vivido en Colombia y Argentina. Me mudé recientemente a Polonia y me encanta el país.
Disfruto muchísimo enseñar, me parece que en la actualidad es fundamental poder comunicarse en varios idiomas, especialmente en español.
Me encanta cocinar, conocer nuevas personas, diferentes culturas y aprender nuevos idiomas.

Iza
Iza

Cześć : ) Mam na imię Iza. Kocham podróże i język polski, chociaż podobno jest najtrudniejszy na świecie. Ukończyłam filologię polską i kiedyś bardzo chciałam zostać bibliotekarką, żeby cały dzień czytać książki. To marzenie musi jeszcze trochę poczekać, bo na razie pracuję jako dziennikarka i prowadzę bloga o podróżach. Lubię uczyć cudzoziemców polskiego, ponieważ chciałabym, żeby poczuli się w Polsce jak w domu - no i oczywiście dlatego, że dzięki temu poznaję fantastycznych ludzi.

Jeśli właśnie przyjechałeś do Polski i czujesz się zagubiony wśród tych wszystkich "cz", "rz" i "sz", które słyszysz wokół siebie - zapraszam na moje zajęcia, postaram się się to zmienić.

Mam nadzieję, że po jakimś czasie będziesz mógł swobodnie powiedzieć: Mówię po polsku. A jaka jest twoja supermoc? ; )

Pozdrawiam serdecznie!

Luis
Luis

Hola, me llamo Luis y soy natural de Ecuador. Mi odisea hispánica empieza desde mi nacimiento en Guayaquil y da un giro inesperado a la temprana edad de 5 años que es justo cuando mis padres deciden mudarse a Barcelona.
Este cambio de acontecimientos me permitió conocer de cerca las culturas española y catalana. Es precisamente en este entorno intercultural donde desarrollé una de mis grandes pasiones y es la de compartir conocimientos. Amo la enseñanza y todo lo que esta implica. Ver a los alumnos progresar y mejorar cada día es el motor que me impulsa todos los días y sé que en La Mancha todos compartimos este sentimiento.
En el ámbito privado soy una persona muy atenta, leal y curiosa. Me encantan los bailes latinos, la programación e incluso el ajedrez.

Ula
Ula

Jestem lektorką języka portugalskiego, w którym zakochałam się kilkanaście lat temu podczas pierwszej wizyty w Lizbonie, gdy przysłuchiwałam się jak pięknie i egzotycznie brzmią nazwy przystanków w metrze. Portugalski nie jest tak popularny jak hiszpański, a szkoda, bo to wspaniały i intrygujący język, którym posługują się nie tylko Portugalczycy, ale też Brazylijczycy czy Angolczycy. Moje ulubione słowo w portugalskim to espelho (czyt. 'szpelju') - lustro. 

Prywatnie jestem kociarą, fanką rocka i książek z gatunku fantasy oraz polskiej szkoły reportażu. Ponadto jestem copywriterką i dziennikarką: piszę teksty na strony www, na blogi, na portale w języku polskim oraz angielskim. Zajmuję się też tłumaczeniami z i na angielski oraz portugalski. Mam swoją firmę Słówskładanie: http://slowskladanie.pl/.

Aneta
Aneta

Hola, jestem Aneta. Moja fascynacja językiem hiszpańskim zaczęła się od telenowel i muzyki. Dzięki samozaparciu, organizacji i uporowi dziś jestem magistrem filologii hiszpańskiej. Najbardziej interesuje mnie kultura Ameryki Łacińskiej. Poprzez język poznaję nowe spojrzenie na świat, nowe idee i pasje.

Justyna
Justyna

Już od lat język hiszpański wiernie towarzyszy mi w życiu – na początku docierał do mnie przez muzykę (moją drugą wielką pasję ;-), wraz ze śpiewanymi i granymi na gitarze piosenkami, później poprzez podróże do Hiszpanii, poznawane miejsca i ludzi, i wreszcie przez studia iberystyczne, podczas których przemówił do mnie w całej swojej okazałości, wraz z niezwykle różnorodną kulturą i literaturą krajów hiszpańskojęzycznych. Moja pasja do hiszpańskiego powiększa się zawsze, gdy mogę przekazywać ją uczniom chętnym poznać ten piękny język. :-) Od dłuższego czasu zgłębiam także język portugalski, a znajomość obu moich ukochanych języków będę rozwijać w czasie stypendium w Portugalii.

W nadchodzącym roku szkolnym zapraszam na zajęcia portugalskiego przez Skype.

Marcin
Marcin

Jeszcze przed nauczeniem się pierwszego słówka po hiszpańsku, znajomi zaczęli nazywać mnie „Manuel”. Studiowałem w Kadyksie, który może być nazywany esencją Hiszpanii. Jest to najstarsze miasto Europy Zachodniej, organizator najlepszego karnawału na Półwyspie Iberyjskim oraz między innymi konkursów tango i flamenco. To stamtąd pochodzą wina Sherry i to właśnie tam Kolumb rozpoczynał swoje wyprawy do Nowego Świata. Oglądając cudowne zachody słońca, postanowiłem, że też udam się do Ameryki. Na Kolosach w Gdyni zdecydowałem się zapisać na wolontariat i pojechać do Peru. Mieszkałem tam w indiańskiej wiosce z widokiem na czynne wulkany, tarasy Inkaskie pnące się aż po szczyty i górę, z której wypływa Rzeka Amazonka.
Ciągle czując niedosyt, zostałem w Chile na kolejnych parę lat. Miałem okazję poznać Rapa Nui, Atacamę i otrzeć się o Patagonię. Po powrocie do Polski dzielę się swoją pasją do języka hiszpańskiego i podróżowania z moimi uczniami. Zapraszam do mnie na lekcje lub opowieści z podróży :)

Sonia - lekcje online (Lizbona)
Sonia - lekcje online (Lizbona)

Odkąd pamiętam zawsze fascynował mnie ten niewielki kraj położony na skraju Europy, dlatego też postanowiłam pojechać na roczne stypendium do Portugalii, oczywiście do Lizbony. Tak właśnie zaczęła się moja przygoda z językiem portugalskim, która trwa do dziś oraz miłość do Lizbony. Podczas studiów na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Lizbońskiego (Universidade de Lisboa), zgłębiałam znajomość tego przepięknego języka a w czasie wolnym poznawałam miasto wraz z jego zabytkami i mieszkańcami. Zwiedzałam również kraj i poznawałam kulturę luzofońską. Obecnie staram się zarazić pasją do tego języka swoich uczniów. A w wolnych chwilach opiekuję się grupami młodzieżowymi podczas ich pobytu w Lizbonie oraz oprowadzam ich po tym przepięknym mieście.

Maciej - Egzaminator DELE
Maciej - Egzaminator DELE

Hola! Jestem Maciek. Hiszpania to mój drugi dom. W Asturii spędziłem 11 lat, ucząc się życia, ludzi, języka i tamtejszej kultury. Ukończyłem filologię angielską ze specjalizacją tłumaczenia na język hiszpański na Uniwersytecie w Oviedo. Jednakże, jak widać życie jest przewrotne. Miłość do Polski oraz pięknych Polek ściągnęła mnie tu z powrotem. Dzięki temu mam przyjemność rozbudzać w swoich uczniach ciekawość i chęć do nauki języka hiszpańskiego. Szczególny nacisk kładę na konwersacje oraz praktyczne zastosowanie języka, oparte na przykładach z życia codziennego. Zapraszam także na zajęcia języka włoskiego, w którym mówię biegle!

Serdecznie polecam szkołę języka hiszpańskiego La Mancha.

Polecam szkołę la Mancha - doskonali lektorzy, przyjemna praca, małe grupy.

 

Dla mnie rewelacja. Jest i wymowa i gramatyka i cierpliwość dla tych co mają gorszy dzień.
Ale nie na długo. Nie ma litości :) Na początek każdy dostaje pytanie jak mu minął tydzień lub co
planuje na weekend - takie małe sprawdzenie naszej formy. Ćwiczenia w mniejszych grupkach, różnorodne.

To już mój kolejny kurs w La Mancha, bylam bardzo zadowolona z nauki hiszpańskiego, a aktualnie postawiłam też na kurs portugalskiego. Bardzo indywidualne podejście do klienta, szkoła dostosowuje sie do potrzeb ucznia zarówno w kwestii organizacji zajęć jak i samej nauki. Bardzo polecam!

Polecam La Mancha. Nauka j. hiszpańskiego na wysokim poziomie.

Bardzo dziękujemy za szybkie tłumaczenia „ w punkt“. Zawsze dobrze działają. Dziękujemy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i mamy pełne zaufanie do Pani Liliany. To profesjonalistka.

Ibereolica Sp. z o.o. desde el año 2012 ha venido utilizado los servicios de traducción de Liliana Poszumska (La Mancha), tanto para documentos comerciales como técnicos del sector, que siempre han destacado por su gran profesionalidad, calidad y rapidez. Sin lugar a dudas, recomendamos a Liliana Poszumska (La Mancha) para traducciones de cualquier índole.

 

Recibí asistencia por parte de Lila como traductora jurada y recomendaría sus servicios a cualquier español que necesite ayuda con el idioma polaco. Trato excepcional y siempre con una sonrisa :)

 

 

La Mancha es el lugar ideal si necesitas asistencia con cualquier traducción al español. Siendo Erasmus fue mi sitio de referencia para traducir todo tipo de documentacion oficial que necesitaba presentar. Recomendable 100%.


 

Gorąco polecam. Kursy dostosowane do potrzeb, poziomu, zainteresowań. Od dzieci, aż przyjemnie obserwować jak pracują z maluchami, młodymi dorosłymi i starszymi, takimi55+. Grupowe i indywidualne. Lektorzy zaangażowani, chcący nauczyć nie tylko języka ale i kultury, obyczajów i tradycji Hiszpanii. Wspaniali! Dzięki szczególnie dla Carlosa z Katalonii. W ofercie brak informacji, że też uczą włoskiego. Zawsze pomocni. Kontynuuję naukę, a w zasadzie przygodę z Hiszpanią.

Najlepsza szkoła językowa, do której chodziłam. A mam przetestowane całkiem sporo ;)
Już po pół roku nauki mogłam na wakacjach dogadać się na satysfakcjonującym poziomie.
Po roku uważam, że umiem bardzo dużo, a co najważniejsze - potrafię aktywnie używać języka!

Nauka języka hiszpańskiego dla pracowników firmy zorganizowana na potrzeby kontaktów z Klientami w krajach hiszpańskojęzycznych. Zajęcia odbywają się w siedzibie firmy z różnymi lektorami w zależności od zaawansowania grupy. Międzynarodowa grupa lektorów pozwala poznać język hiszpański od nauczycieli dla których ten język jest ojczystym. Wysoka kultura organizacyjna, elastyczność oraz podejście do uczniów umożliwia szybkie osiągnięcie satysfakcjonujących efektów. Po roku nauki wszyscy uczący się pracownicy są w stanie swobodnie komunikować się z partnerami hiszpańskojęzycznymi. Gorąco polecamy!

Córka zadowolona, dalej zakochana w jezyku, poziom dopasowany do jej możliwości, progres jest, zaczęła po poł roku nauki mówić - czego chcieć więcej. Dziękuję.

Bardzo polecam szkołę P Liliany. Pełen profesjonalizm, przesympatyczna atmosfera, w miarę potrzeb udogodnienia w kwestii grafiku czy dokonywania opłat.

Płk. Wilka-Krzyżanowskiego 8, 80-271 Gdańsk
.
Wielkopolska 399, 81‑583 Gdynia
(+48) 530 732 544,  515 171 666 (Gdynia)
(+48) 510 100 174 (Gdańsk)