Egzaminy Dele Copy

Egzaminy DELE język hiszpański

Dyplomy DELE są jedynymi oficjalnymi egzaminami z języka hiszpańskiego o charakterze międzynarodowym, sygnowanymi przez Ministerstwo Edukacji i Szkolnictwa Zawodowego Hiszpanii. W Polsce ich organizatorem jest Instytut Cervantesa.

Od 1 kwietnia 2019 roku do egzaminów DELE można podchodzić u nas w Centrum Języka Hiszpańskiego La Mancha w Gdyni. 

Co daje umiejętność posługiwania się hiszpańskim? To pytanie czysto retoryczne, ponieważ korzyści wynikające ze znajomości drugiego pod względem popularności języka na świecie są oczywiste. Dzięki niemu można się bez problemu porozumieć nie tylko w Hiszpanii, ale także w niemal całej Ameryce Południowej (jedynie w Brazylii obowiązuje język portugalski), w Ameryce Północnej i Środkowej oraz na Karaibach. Do tego można doliczyć azjatyckie Filipiny, oceaniczną Wyspę Wielkanocną czy wybrane państwa Afryki.

Warto podkreślić, że język hiszpański przydaje się nie tylko na wycieczkach, ale przede wszystkim w karierze zawodowej. W Polsce można znaleźć wiele ofert pracy dla specjalistów z różnych branż, w których angielski nie jest jedynym z wymaganych i przydatnych języków obcych. Choć popularność hiszpańskiego wzrosła w ostatnich latach, choćby przez fakt otwierania specjalnych klas w szkołach, nadal nie jest to powszechna kompetencja, więc stanowi cenny atut w CV.

Dowodem na to, że doskonale zna się hiszpański, są egzaminy DELE – jako jedyne uznawane przez Ministerstwo Edukacji i Szkolnictwa Zawodowego tamtego kraju. 

W zależności od stopnia zaawansowane przyznawane są dyplomy DELE A1, A1 dla uczniów, A2, B1, A2/B1 dla uczniów, B2, C1 oraz C2. Uzyskany certyfikat jest honorowany na całym świecie, więc zdecydowanie warto ukoronować nim żmudną naukę języka hiszpańskiego (kastylijskiego). Ćwiczenie mowy i pisma są najlepszą praktyką, jednak dla korzyści w karierze zawodowej warto uzyskać dyplom, który potwierdza znajomość nie tylko słownictwa, ale również struktur gramatycznych czy prawidłowej wymowy.

Centrum La Mancha tworzy zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy oprócz kursów i przeprowadzania egzaminów, oferują także tłumaczenia. Warto już dziś skontaktować się w sprawie dostępnych terminów.

TERMINY EGZAMINÓW DELE 2021r.

Sesja majowa:

Termin zapisów: do 17.03.2021r.

POZIOM ESCOLAR: A1, A2/B1 
POZIOM A1, A2, B1, B2, C1, C2 

Egzaminy: 21-22.05.2021r. 

Sesja listopadowa:

Termin zapisów: 06.10.2021r.

Egzaminy: 12-13.11.2021r. 

CENY EGZAMINÓW DELE

POZIOMCENA
DELE A1 oraz DELE A1 escolar359 zł
DELE A2428 zł
DELE A2/B1 escolar oraz DELE B1520 zł
DELE B2596 zł
DELE C1630 zł
DELE C2635 zł

KLASYFIKACJA DYPLOMÓW DELE

W zależności od poziomu zaawansowania, w ramach DELE można uzyskać następujące dyplomy:

  • DELE A1
  • DELE A1 dla uczniów
  • DELE A2
  • DELE B1
  • DELE A2/B1 dla uczniów
  • DELE B2
  • DELE C1
  • DELE C2

Więcej informacji