Hiszpański online i na miejscu

Prezent dla młodego hispanisty – co wybrać?

            Coraz częściej rodzice posyłają dzieci na kursy językowe, w tym hiszpańskiego. Jeśli Twoje dziecko złapie bakcyla, zachłyśnie się Hiszpanią – kulturą, językiem, pójdź krok dalej. Zwróć uwagę na to, w jaki sposób możesz rozwijać zainteresowania swojej pociechy. Przy każdej możliwej okazji możesz obdarować swojego hispanistę czymś ,,w temacie”. Co wybrać dla młodego hispanisty np. na zbliżający się dzień dziecka?

Odzież lub gadżet w hiszpańskim stylu!

Szperając w internecie, znajdziemy dużo gadżetów dla zainteresowanych… od skarpet, koszulek, w ogóle odzieży, po kubki, breloczki itp. Można w wielu miejscach spersonalizować rzeczy, dodając np. własny napis po hiszpańsku. Tego typu prezenty są niezwykle wartościowe.

Rękodzieło z krajów hiszpańskojęzycznych

Warto kupić coś pochodzącego z Hiszpanii lub krajów hiszpańskojęzycznych jak Boliwia, Wenezuela, Meksyk. Polecamy szczególnie rękodzieło, np. ręcznie robioną biżuterię, torebki. W ten sposób nie tylko dasz małej hispanistce coś wyjątkowego, ale wesprzesz lokalnych artystów.

Obóz lub półkolonie w hiszpańskim stylu!

Daj dziecku poznać Hiszpanię od początku do końca! Jeśli jest to żądna przygód, otwarta na ,,nowe” młoda osoba, to obóz językowy w Hiszpanii będzie świetny pomysłem! Dla młodszych dzieci polecamy na początek półkolonie w hiszpańskim stylu. Sprawdź wakacyjną ofertę naszej szkoły hiszpańskiego – nauka połączona z zabawą!

Hiszpańskie gry

Nauka przez zabawę jest także możliwa w domowym zaciszu – wystarczy mieć gry planszowe lub karciane po hiszpańsku! To świetna forma do poznania nowych zwrotów, a także kultury czy geografii Hiszpanii – są np. gry o słynnych osobach mówiących po hiszpańsku, o hiszpańskim futbolu czy oferująca swoisty tour po całym kraju. Taka gra jest doskonałym pomysłem na prezent na dzień dziecka.

Książka po hiszpańsku

Nie podręcznik do nauki czy słownik, ale książka do czytania – i wcale nie musi być za trudna! Są pozycje dopasowane do niższego stopnia zawansowania czy znane powieści specjalnie przerobione na wersje dla dzieci lub opowiadana dla dzieci na konkretnym poziomie np. A1. Sprawdź propozycje w naszej księgarni językowej. Jest naprawdę z czego wybierać. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Może Cię również zainteresować

Erasmus+ szansą na doskonalenie języka

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, którego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Do udziału w