Hiszpański online i na miejscu

Czy można nauczyć się hiszpańskiego po 50.?

Obecnie można usłyszeć na ulicach różnorodność językową i nie wzbudza to zdziwienia tak jak kiedyś. Dlatego, że wszyscy uczą się języków obcych. Dzieci, młodzież, dorośli… Czy istnieje granica wieku odpowiednia na naukę języka hiszpańskiego? Nie! Wiek nie ma znaczenia!

Człowiek po 50., czyli solidne korzenie i nowe życie?

Kiedyś ludzie po 50. roku życia byli postrzegani jak babcia czy dziadek. Na przestrzeni lat zmienił się model życia, a tym samym przekonania o wieku dojrzałym. Jest coraz więcej ludzi około 50., którzy dbają o swój wygląd i swoje zdrowie. Zdrowo się odżywiają, uprawiają sport, dbają o swój wygląd, żyją aktywnie i towarzysko. Co najważniejsze, ludzie w tym wieku zaczynają dbać również o swój rozwój osobisty. Zapisują się na różne kursy, zaczynają realizować swoje pasje. A to wszystko dlatego, że są dojrzali.

Ludzie po 50. dobrze już wiedzą, czego chcą, co ich interesuje. Czują potrzebę rozwijania się, zrobienia czegoś dla siebie. Zapisanie się na kurs języka hiszpańskiego jest bardzo dobrym krokiem na tej drodze!

Zanim przekonam Was, że po 50. można nauczyć się hiszpańskiego, kilka słów o tym, dlaczego w ogóle warto uczyć się języków!

Dlaczego warto uczyć się języków?

Człowiek rozwija się całe życie. W dojrzałym wieku należałoby zwrócić szczególną uwagę na trening umysłu, na pobudzanie szarych komórek do myślenia. To dlatego lekarze zalecają ludziom rozwiązywanie krzyżówek, łamigłówek, czytanie książek czy codzienne zapamiętywanie listy zakupów do domu. Zapobiega to demencji. A jest oczywistą sprawą, że trening czyni mistrza. Im więcej ćwiczymy umysł, tym sprawniej pracuje!

Poza tym, ludzie w dojrzałym wieku zazwyczaj dysponują czasem na nowe wyzwania. Naprawdę warto taki czas spędzić efektywnie i z korzyścią dla swojego funkcjonowania w społeczeństwie. Znajomość obcego języka jest czymś, czym naprawdę można się pochwalić. Otwierają się dzięki temu nowe drzwi. Poznaje się ludzi, inną kulturę… Niestraszne robią się zagraniczne podróże.

Uczęszczając na kurs języka hiszpańskiego, czuje się też przynależność do danej grupy. Ma się inny rodzaj motywacji do działania. Wszystko wyżej wspomniane buduje solidne poczucie własnej wartości. Wiesz, że stać Cię na wiele.

Czy ,,senior” może nauczyć się języka hiszpańskiego?

Oczywiście, że tak! Najważniejsza jest motywacja! Dojrzały człowiek doskonale wie, że chcieć, to móc. Wystarczy jasno wyznaczyć cel i wziąć się do pracy. Jeśli ktoś ma problem z wiarą w swoje możliwości, polecam książkę Josepha Murphyego Potęga podświadomości. Trzeba uwierzyć we własne możliwości i działać!

Ważna jest też systematyczność w nauce języków. Jeśli chcesz, to osiągniesz sukces. Każdy dorosły zna cenę systematyczności.

Ponadto pamiętaj, że doświadczenie, które zdobywasz przez cale życie również ma znaczenie. Dorosłemu łatwiej jest wytłumaczyć wiele kwestii dotyczących nauczanego języka niż dziecku. Dorosła osoba ma też dużo większy zasób słownictwa, co wychodzi w tej nauce na plus.

Podsumowując…

Dla ,,seniora” kurs w szkole językowej jest idealnym rozwiązaniem! Wystarczy motywacja, systematyczność i otwartość na nowe wyzwania. Dobry native speaker na pewno pomoże każdemu na tej ścieżce. A, kto wie, może obudzi w Tobie nowe pasje i chęć do podróży? A może przełamie lęk przed nimi?

,,Seniorze!” Przekonaj się! Otwórz się!

Sprawdź nasze hiszpańskie weekendy! Kolejny już w dniach 1-3 marca! Zapisz się!

Może Cię również zainteresować

Dlaczego nauka języka obcego jest ważna?

Możliwość nauki języka obcego jest obecnie na wyciągnięcie ręki. W ciągu ostatnich kilkunastu lat powstało i rozwinęło skrzydła wiele szkół językowych. Uczą się w nich