Hiszpański online i na miejscu

Jakie miasto wybrać na pierwszą podróż do Hiszpanii?

Hiszpania stała się bardzo częstym kierunkiem obieranym przez Polaków na wypoczynek. To piękny kraj, którego plaże, klimat, wartościowe zabytki i ciesząca oko przyroda przyciągają rzesze turystów.

U początkujących podróżników rodzi się pytanie, jakie miasto Hiszpanii wybrać?

…a w jakim celu chcesz jechać? Chcesz zwiedzać zabytki? Odpoczywać na plaży? A może jesteś  fanem piłki nożnej? Może zrealizujesz kilka celów podczas jednej wycieczki?

Przeczytaj poniższy artykułu! Co nas czeka w danym mieście Hiszpanii?

1. Barcelona

Położona w północno-wschodniej Hiszpanii, nazywana miastem Gaudiego. Jego autorstwa jest gigantyczna świątynia znana na całym świecie, Sagrada Familia. Do dziś pozostaje ona w budowie. Zabytkiem, który nacieszy oczy wielbicieli kolorów i kształtów jest Park Guel. Wielbicieli zabytków gotyckich oczaruje stare miasto Ciutat Vella. Zwiedzając miasto, nie można pominąć zabytków i architektury wybrzeża Costa Brava. Odchodząc od zabytków, jest coś dla fanów piłki nożnej. Słynny stadion klubu FC Barcelona – Camp Nou. Widok nie do opisania – trzeba to zobaczyć na własne oczy! Jeśli lubisz podziwiać dary natury, koniecznie musisz odwiedzić w tym mieście masyw górski Montserrat. Ponadto fani książek lub filmów mają możliwość przenieść się w Barcelonie do wielu wyczytanych i obejrzanych miejsc.

2. Walencja

Centrum kultury i tradycji hiszpańskiej położone w środkowej części wschodniego wybrzeża. Miasto równie bogate w zabytki jak Barcelona. Kojarzy się z nią głównie klasztor San Miguel de los Reyes, czy starożytny targ Llotja de la Seda. Ze względu na dostęp do morza, Walencja może okazać się dobrym wyborem dla tych, którzy swój pobyt w Hiszpanii wiążą z przebywaniem na plaży. Ciekawostką jest, że w tym mieście obchodzi się znane Święto Ognia. Poza tym tu stąd właśnie pochodzi znana potrawa paella.

3. Sewilla

Miasto położone w południowej części półwyspu. Znane ze słynnych zabytków. Najbardziej znanym jest Wielka Katedra w Sewilli (nieoficjalnie wiadomo, że w tej katedrze został pochowany Krzysztof Kolumb). Niezwykle piękny jest również Alcazar – kompleks pałacowy z rozległymi ogrodami. Sewilla jest koniecznym przystankiem dla turystów kochających taniec flamenco. W tym właśnie mieście, każdego roku odbywa się Kwietniowy Targ. Podczas jego trwania można podziwiać tańce flamenco, różnorodne kostiumy i walki byków.

4. Majorka

Wyspa położona przy wschodnim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego. Jej centrum stanowi Palma de Mallorca – miasto bogate w zabytkową architekturę. Na tej wyspie widoki zapierają dech w piersiach. To miejsce stworzone dla żeglarzy, nurków i miłośników górskich wędrówek.

5. Madryt

Stolica kraju. Centrum hiszpańskiej kultury i tradycji. Tu odnajdzie się każdy miłośnik sztuki. Znajduje się tu Trójkąt Sztuki, który obejmuje trzy placówki muzealne: Prado, Reina Sofia i Thyssen-Bornemisza. Właśnie te miejsca są skarbnicą sztuki oraz połączeniem klasyki z nowoczesnością. Żeby podziwiać piękne budowle, konieczny jest spacer po Gran Via- głównej arterii miasta. Centrum Madrytu stanowi Puerta del Sol – plac, który kojarzy się z ulicznymi artystami i festiwalami.

Do którego miasta ruszysz na początek? Dla każdego coś innego!

Pamiętaj! Hiszpania jest krajem, w którym warto znać podstawowe zwroty w języku hiszpańskim. Nie każdy zna tam angielski. Podróż do Hiszpanii to świetny sposób na połączenie wakacji z nauką języka! Sprawdź nasze kursy hiszpańskiego w Hiszpanii!

Może Cię również zainteresować

Prezent dla młodego hispanisty – co wybrać?

            Coraz częściej rodzice posyłają dzieci na kursy językowe, w tym hiszpańskiego. Jeśli Twoje dziecko złapie bakcyla, zachłyśnie się Hiszpanią – kulturą, językiem, pójdź krok

Erasmus+ szansą na doskonalenie języka

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, którego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Do udziału w